Plures Uçak Bileti Satışı - Kurumsal Uçuş Organizasyonları

Uçak Bileti

Plures Uçak Bileti

Plures ile dilediğiniz havayolunun uçak biletini satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Plures ile iletişime geçerek, uçak biletinizin tarih ve saatini bildirmektir. Taleplerinize göre tarih ve saat çalışması, bagaj hakları, seyahatinizin gerçekleşmesini istediğiniz tarih veya tarih aralığındaki planlanan uçuşlar, fiyat karşılaştırmaları, havayollarının müşterilerine sunduğu hizmetler gibi tüm detaylı araştırmalarla size en iyi seçimi yapmanız için yardımcı oluyoruz.

Plures uçak bileti satışında yetkili bir havacılık firması olmakla beraber müşterilerinin en iyi hizmeti alabilmesi için çalışan bir şirkettir.

Kurumsal ve şirketlere özel çalışmalarla ayrıcalıklı hizmetler sunan Plures, ihracat ve yurt dışı projeleri üstlenen bir çok Türk şirketlerinin seyahat yönetimini uzun yıllardır başarılı bir şekilde gerçekleştirmektir.

Bireysel ve kurumsal müşterilerine uçak bileti ve diğer havacılık hizmetlerinde daima en iyi hizmet mantığı ile hareket eden şirketimizin merkez ofisi İstanbul'da bulunmaktadır.

yurtdışı-uçak-bileti-alırken-nelere-dikkat-edilmeli

Uçak bileti alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Havayollarının bu kadar iç hat seferi yapmadığı zamanlardı. Uçmak bir seremoni idi sanki. Otobüs seyahatleri vazgeçilmezdi. Çünkü uçmak için annelerimizin gençliğinde bir ev parası ödemek durumundaydı insanlar ve sadece iş adamlarının lüksünde olan uçağa binmek, şimdi 7 den 70'e herkesin tecrübe ettiği bir durum haline geldi. Hal böyleyken havayolları da uçuşları kolaylaştırmak ve seferlerini doldurabilmek adına öyle uygun fiyat politikaları uygulamakta ki, otobüs artık nostaljik bir anı olarak hafızalarda kalmakta.

Eski yıllarda aldığımız koçanlı biletlerin yerini artık e-ticket dediğimiz elektronik biletler almaya başladı. Bu da zamanında o sayfalar dolu okumadığımız bilet koçanlarının, ayrı internet sayfalarında yer almasını sağladı. Hangimiz uçarken, nelere dikkat etmemiz gerektiğini, kaçta alanda olmamız gerektiğini, uçuşun kaçta kapanacağını, bagaj kilo hakkımızın kaç olduğunu, özel bir engele sahipsek bununla ilgili nasıl bir hizmet alabileceğimizi okuyoruz? Aslında ilgilendiğimiz öncelikli durum ucuz uçak bileti nasıl bulurum? Bu konuda çok fazla şehir efsanesi üreten yakınımız vardır. Eski sistemler çoktan değişti. Artık çok fazla bilet sınıfı bulunmakta. Özel bölümleri olan uçuşlar ayrı tutarsak, günlük uçuş gerçekleştirdiğimiz tüm koltukları ekonomi olan uçuşlarda, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda gerçekten otobüs fiyatlarıyla eş değerde rakamlara uçabiliyoruz.

yurtdışı-uçak-bileti-fiyatları

Ucuz uçak bileti fiyatları ve fırsatları

En ucuz uçak bileti fiyatları ile fırsatları kaçırmamak için erken davranın. Uçak bilet fiyatlarını incelerseniz özellikle hafta sonları ve bayram, özel günler ve okul tatilleri zamanlarında bilet fiyatlarının arttığını gözlemlersiniz. Bu sebeple erken planlama yapabildiğiniz zamanlarda bu günlerde ucuz uçak bileti fiyatlarını bulabilirsiniz. Hatta diyelim ki 3 ay sonra bir uçuş gerçekleştireceksiniz ama kesinlik için biraz beklemeniz gerekiyor. Plures ile iletişime geçerek söz konusu uçuşa ön rezervasyon yaptırarak opsiyon alabilirsiniz böylece bilet fiyatını sabitleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken durum çok uzun bekletmeden durumu netleştirmeniz ve biletinizi almanızdır.

Biletlerinizin tarih ve uçuş saatlerinizi belirlerken havacılık saatinin 24 saat üzerinden yapıldığını ve gece 12 den sonra olan uçuşlarda bir sonraki gün tarihinin dikkate alındığını unutmayınız. Uçuşlara katılmadan önce bilmeniz gereken çok önemli bir bilgi ise; çok yoğun günlerde okul tatilleri vb. uçuşların dolu olduğu zamanlarda normalde olduğunuzdan daha erken en az 1,5 saat kadar önce alanda olup check-in işleminizi yaptırmanız. Çünkü havacılıkta over-booking denen durumun yaşanması durumunda son yolcular arasında kalmanız uçuşunuzu riske atabilir. Birçok yolcunun neden olduğunu anlamadığı bu durumu biraz açalım.

Genel Bilgiler

Sivil havacılık, havayollarının uçuş doluluğunu sağlayabilmeleri açısından, bir önceki yıl satış oranlarına göre her uçuşuna belirli oranda kontenjan aşımı hakkı tanımaktadır. Bu da şu anlama gelir, 189 kişilik uçakta verilen izin doğrultusunda havayolu (örneğin) 193 bilet satabilir. Gelmeyen yolcu olasılığına istinaden. Çünkü her uçuşta yetişemeyen veya bilet aldığı halde uçmayan birçok yolcu olmaktadır. Şans eseri tüm yolcuların gelmesi durumunda uçakta over-booking durumu gerçekleşir. Bu durumda havayolu kalan yolculara başka bir uçuş önermek durumundadır. Şayet kendi uçuşu yok ise farklı bir havayolundan uçak bileti ayarlar ya da kendi bileti haricide bir bilet jest vererek yolcunun başka bir seferle seyahat etmesini rica edebilir.

internetten-webten-uçak-bileti-satın-al

Uçuşunuzu gerçekleştirmeden önce internetten uçak bileti aldıysanız internet sayfasında yer alan havayolu kurallarını öğrenmenizde fayda vardır. Uçak biletinizi Plures ile satın alıyorsanız, bilet çıktınızda yer alan tüm detayları okuyarak ya da ilgili ekibimizden bilgileri hızlıca alarak uçağa bininiz. Böylece hangi haklara sahip olduğunuz konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havaalanlarında engelli, hamile, anne babasız seyahat eden küçük yolcular ve yaşlı yolcular için özel hizmetler mevcuttur. Bu tarz bir durumunuz var ise rezervasyon aşamasında bunu bildirmeniz, check-in esnasında size büyük fayda sağlar.Örneğin anneannenizi memlekete tek başına göndereceksiniz ve kadıncağız nereye gideceğini bilmiyor. Yapacağınız şey yer görevlisine eşlik edilmesini istemek. Yer görevlileri onu uçağa kadar götürür ve hostes'e teslim eder. Böylece hostesin uçuş boyunca onunla ilgilenmesini sağlar, hatta gideceği istasyona mesaj ile ismini bildirir ve karşı tarafta da aynı hizmeti alır. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşu fark etmez, havacılık uluslararası bir dile sahiptir. Kodlar ve hizmetler aynıdır.

Bir yakınınız bir kaza geçirdi ve uçakla gelmesi gerekmekte. Yolcu uçaklarında bu tarz durumlarda sedyeli olarak yolcular seyahat edebilmektedir. Bir ambulans uçak kiralama şansı olmayan yolcular, yolcu uçaklarında da seyahat edebilirler. Böyle bir durumda uçak koltukları teknisyenler tarafından hazırlanacağından mutlaka rezervasyon aşamasında bu bilgi verilmelidir. Havayoluna göre değişiklik gösterse de genel olarak bu tarz yolcular 9 adet koltuk satın alırlar. Durumları ciddi olabileceğinden hemşire ya da doktor eşliğinde seyahat edebilirler. Yolcular 9 koltuk yük hakkına sahip olurlar. Uçtukları noktada ambulans ile alınırlar ve pasaport işlemleri var ise yer hizmetleri görevlileri tarafından tamamlanır.

Bulaşıcı bir hastalığı olan veya ağır bir ameliyat geçirmiş yolcuların biletlerini aldıktan sonra mutlaka doktor raporu alması gerekir ve raporun tarihinin en fazla 7 gün olması gerekir. Yer hizmetleri görevlilerine söz konusu raporu ibraz ederek uçuşa katılabilirler.

Bazı durumlar sebebiyle uçuşunuza yetişemediniz ve uçamadınız. İşte bu durumda aldığınız biletin iadeli olup olmadığı çok önemli, ucuza aldığınız ve havalara uçtuğumuz biletlerin bu tarz durumlarda maalesef geri iadesi olmamakta en fazla vergisi bize geri ödenir. Bu sebeple biletinizi aldıktan sonra uçuş saatinizi kontrol ediniz ve mutlaka 1,5 saat önce alanda olmayı ihmal etmeyiniz. Çünkü uçuş saatinden en az 30 dk önce check-in işlemleri kapatılır, bu bir havacılık kuralıdır. Ve çok nadir istisnalar olabilse de, yine şansa bırakılabilecek bir durum değildir. Uçak beni bekledi diyen arkadaşlarınıza ya rötarı vardır ya da teknik arızası diye cevap verebilirsiniz.

Plures ile dilediğiniz havayolu uçak biletini satın alabilirsiniz. Plures ile uçamaya devam edin. Keyifli uçuşlar.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir