Jet Ambulans Uçak Kiralama | Özel Jet Ambulans Fiyatları

Jet Ambulans

Jet ambulans uçak kiralama hizmeti Plures Havacılık bünyesinde verilmektedir. Bu uçakların sağladığı faydalar arasında motorları sayesinde pervane gücüyle hizmet eden uçaklardan daha yüksek irtifalarda, daha yüksek hızda uçabilmeleridir. Sesten daha hızlı hareket edebilen bu uçaklar, ambulans hizmetinde hızlı ve başarılı bir hizmet sunmaktadır. Jetler, deprem, yangın, çığ gibi olağanüstü doğa hareketlerinin vuku bulduğu durumlarda olduğu gibi, erken doğum, kalp krizi, inme gibi ani gelişen rahatsızlıklarda da hayat kurtarmaktadır. Hele saniyelerin bile değer taşıdığı organ nakli gibi durumlarda ilk aranan ulaşım aracıdır. Bu özelliğinden dolayı sesten daha hızlı uçmakta, hızı ise saatte 800 km'yi bulmaktadır.

Sağlık hizmetlerinde hastalar için büyük avantaj sağlayan bu uçakların ambulans olarak kullanılması, hayat kurtaracak kadar önemlidir. Buradaki amaç hastanın en güvenli ortamda, sağlık durumu korunarak hızlı ve konforlu şekilde transferini sağlamaktır.

Jet Ambulans Uçak Herkese Hizmet Edebilir Mi?

Özel kişilerin, kurumların, hastanelerin ve anlaşmalı sigorta şirketlerinin her zaman hasta nakil ve medikal destek sağlamak amacıyla jet ambulans uçak kiralama ihtiyacı olabilir. İhtiyaç dâhilinde tam teşekküllü uçağın içinde doktor ve hemşire nezaretinde, her yere hasta nakli gerçekleştirilebilir. Dileyen kişilere ve kurumlara günün her saatinde kiralama hizmeti verilebilir.

tıbbi-tahliye

Tıbbi Tahliyelerde Ambulans Uçakların Önemi

Gelişen teknoloji içerisinde sağlık kuruluşları tarafından kullanılmaya başlanan bir hizmet olmakla birlikte, özel hizmet amaçlı olarak da kullanılabilir. Özellikle afet ve benzeri olağan üstü durumlarda, zaman kaybının hayati önem arz ettiği yaralanmalarda ve arazi koşullarının zor olduğu ya da sağlık kuruluşlarının uzak olduğu bölgelerde kullanılan jet ambulans, hayat kurtarıcı niteliğe sahip olan bir hizmettir. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de giderek yaygınlaşmaya başlayan ve hemen her sağlık kuruluşunun ihtiyaç duyduğu bir hizmet haline gelen hava tahliye hizmeti, hastaya ilk müdahalenin kısa sürede yapılabilmesi ve hastanın hayata tutunmasının mümkün kılınabilmesi açısından kutsal bir görev üstlenmektedir. Hastanın hayatta kalmasını sağlayacak müdahaleler jet ambulans uçak aracılığı ile kısa sürede yapılırken; hastanın en yakın sağlık kuruluşuna güvenli bir şekilde ulaştırılması da sağlanmaktadır.

Yaralanma, nakil ya da afet gibi durumlarda, öne çıkan faktör zamandır. Bu nedenle hastanın, sağlık kuruluşuna olabildiğince hızlı aktarılması hayati önem taşıdığı gibi, geç kalınması, hastanın hayatını kaybetmesine neden olabilecektir.

ambulans-uçak-sağlık-ekibi

Türkiye'nin Uzman Hava Tahliye Firması Plures 7/24 Hizmetinizde

Plures olarak her biri kendi alanında yetkin doktorlar, hemşireler ve uçuş ekibiyle 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. +90533 655 86 40 Numaralı çağrı merkezimizi aradığınızda online olarak jet ambulans uçak hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Yolculuk sırasında doktor, yaralıya ya da hastaya gerekli müdahaleleri yapar. Ekibin görevi, hastaya gerekli acil müdahaleyi yaparak hastaneye ulaştırmaktır. Plures'in bu hizmetinde refakatçiler de düşünülmüştür. Kabul edilebilir refakatçi sayısı değişkendir. Bir ve iki refakatçi standartlar dahilindedir. Yoğun bakım ünitesi ve gerekli bütün donanım mevcuttur. Zaman, en önemli faktördür. Tüm sağlık ekibi ve hasta zamanla yarış etmektedir. Bu bakımdan hastaya bir an önce müdahale edilmesi önem kazanmaktadır. Bu hizmetin kullanımı sadece zaman açısından değil, coğrafi koşullar açısından da bir zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle karayoluyla ya da deniz yolu gibi hız faktörünün yeterli olmadığı durumlarda hizmetimiz aranır durumdadır.

jet-ambulans-uçaklar
Jet Ambulans Uçaklar ile Transfer Hangi Şartlarda Kaçınılmaz Olur?

• Acil hasta sevkiyatı durumunda.

• Şehir trafiğinden uzaklaşarak, daha süratli şekilde hasta sevkiyatı yapmak gerektiğinde.

• Organ nakli taşımalığı ulaşımında.

• Hastaların uzun yolculular yapamayacak kadar rahatsız olması halinde.

• Hastanın tedavisi için bulunulan şehirdeki hastanelerin yetersiz olması.

• Hastaların yurt dışına transfer edilmesi ihtiyacında.

• Her koşulda hastasının rahatlığını düşünenlere jet ambulans uçak kiralama hizmeti verilir.

Hizmetimiz hasta ulaşımında diğer araçlara göre daha hızlı olması nedeniyle hastalara yapılacak tıbbi müdahalenin daha çabuk yapılmasını sağladığından, sağlık kuruluşları tarafından tercih edilmektedir. Hasta nakil edilirken aciliyet ve tıbbi yardım oldukça önemlidir. Hastanın ya da yaralının hızlı bir şekilde, ulaştırılması gereken sağlık kuruluşuna götürülmesi tam teçhizatlı uçaklar ile sağlanmaktadır. Sağlık görevlileri ambulans uçakta hastaya gerekli müdahaleleri yapabilir. Zaman kazandıran uygulama, hastaların sağlıklı olmasına katkı sağlamaktadır. Plures Türkiye'de ve uluslararası hasta nakli taleplerine 24 saat hizmet vermektedir. Hastalara sağlanan konfor, dünya standartlarında sunulmaktadır. Doktor ve hemşire nezaretinde hastaların güvenliği en üst düzeyde sağlanmaktadır.

Başlıca Kullanım Durumları

1. Organ nakli: Farklı bölge, şehir ya da ülkelerde yapılacak nakillerde hava ambulansları büyük bir rol oynar ve yaygın olarak kullanılır. Nakledilecek organların güvenli ve hızlı bir şekilde taşınması oldukça önemli olduğundan, jet ambulans uçaklar bu alanda büyük bir rol üstlenmektedir.

2. Afet Bölgeleri: Olağan dışı durumlarda ya da afet durumlarında, kazazedelerin en yakın havaalanından, sağlık kuruluşlarına hızlı bir şekilde taşınabilmeleri ve iç kanama gibi durumların önüne geçilebilmesi açısından da en önemli rolü oynamaktadır.

3. Olumsuz Hava Koşulları: Olumsuz hava koşulları nedeniyle, yolların kapanması ve ulaşımın uzun bir süre durması gibi koşullarda devreye girmektedir. Hastaların nerede bulundukları fark etmeksizin, hızlı bir şekilde hazır hale getirilebilen jet hava ambulansları sayesinde, kara ulaşımının durduğu bölgelerde de zaman kazanımı için 7/24 görev yapmaktadır.

4. Zaman Kazanımı: Trafikte ve karayolu ile yapılan tahliyelerde yaşanılan zaman kayıpları Plures hava tahliye hizmetleri ile yaşanmamaktadır.

özel-jet-ambulans-uçak-kiralama

Dünyada Özel Jet Hava Ambulansı Kullanımı

Hastalar, hava taşımacılığı yoluyla ilk olarak 1. Dünya Savaşı sırasında taşınmıştır. Kazazede ya da yaralıların, hava taşımacılığı ile sağlık kuruluşlarına aktarılmasının öneminin fark edilmesiyle, bu alanda hızlı bir şekilde çalışmalar yapılmış ve 1972 yılında ilk hava ambulansı kullanılmaya başlanmıştır. Aciliyeti yüksek olan hastalar için kullanılan bu ulaştırma türü, hızlı bir şekilde geliştirilmiş ve dünyanın her bölgesine yayılmıştır.

Jet Ambulans Uçak Mı, Kara Ambulansı Mı?

Hastaları acil bir şekilde sağlık kuruluşlarına ulaştırılmasını sağlayan jet ambulans uçaklarda, hastalara acil müdahale yapılması olanağı sunulmaktadır. İlk yardım, yoğun bakım üniteleri vb tüm donanım, uzman doktor, hemşireler ve tıbbi tahliyelerde deneyimli pilotlar ile hizmet veren Plures, hastalar ve yakınları için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu hizmet zamanın önemli olduğu durumlarda hayat kurtaracak öneme sahiptir. Bu yüzden kara ambulansıyla kıyaslanmayacak özelliklere sahiptir.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi sayesinde gerçekleştirilen jet ambulans uçak uygulaması, hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi için son derece önemlidir. Sağlık ekipmanları ve tıbbi uygulamalardaki gelişmeler, hastaların bu şekilde en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılması açısından büyük kolaylıklar sunmuştur. Sağlık sektöründe zamanın önemini kavramak, hastaların sağlığının korunması ve sağlık kazandırılması açısından önemli bir yere sahiptir. Geçmişte kara yolu ile yapılan hasta transferlerinde, trafik ve kalabalık gibi etkenler yüzünden büyük sorunlar yaşanmaktaydı. Şirketimiz bu sorunların aşılması için, hastalarımıza verdiği önem nedeniyle jet ambulans uçak kiralama hizmetini tüm müşterilerine kesintisiz olarak sunmaktadır. Sağlıklı olmanın ve sağlığı kazanmanın herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz.

Türkiye'de ve Dünya'da Jet Ambulansı

İlk olarak Amerika'da kullanılmaya başlanmıştır. Acil durum müdahaleleri için gerekli ekipmanları barındırdıkları gibi; doktor ve hemşire gibi profesyonel sağlık görevlileri de bu hizmette görev yapmaktadır. Türkiye'deki kullanımı da gittikçe artan jet ambulans uçakları, özel durumlarda hayati önem taşımaktadır. Türkiye'de Plures, bu hizmeti veren ve tecrübe açısından önde gelen şirketlerden biridir. İnsan hayatını birinci planda tutan ve bu ölçüde, her hava koşulunda en hızlı şekilde tahliye hizmetini gerçekleştiren firmamız, zaman kavramının hayati önem arz ettiği durumlarda, profesyonel kadrosu ve ekipmanları ile hayat kurtarma idealini gerçekleştirmek için çalışmaktadır.

jet-ambulans-uçak-kiralama-fiyatları
Jet Ambulans Uçak Kiralama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Jet ambulans uçak kiralama fiyatları belirli kıstaslar temel alınarak belirlenmektedir. Özel bir hizmet olan ve acil durumlarda hayati öneme sahip olan bu hizmetin belirlendiği kıstaslar şunlardır:

1. Hastanın bulunduğu alan ile taşınacağı sağlık kuruluşu ve uçağın hangarına dönüşü ile uçuş süresi belirlenir. Bu belirlenen süre ile uçuş saat ücreti çarpımı sonucu net fiyat oluşur.

2. Hastanın şehir içindeki sağlık kuruluşuna, başka bir şehre ya da farklı bir ülkeye taşınacak olması, harcanacak yakıt ve zaman bakımından da jet ambulans uçak kiralama ücretleri konusunda farklılığın yaşanmasına neden olur.

3. Kiralama şirketinin sahip olduğu ücret politikası, nitelikler ve ekipmanlar gibi özellikler de fiyatlar konusunda farklılığa işaret eder. Ancak bu fiyatlar büyük farklar içermemektedir.

4. Hastanın sağlık durumu fark etmeksizin, bulunduğu bölgeden güvenli bir şekilde alınması, hayati önem taşıyabilen ilk müdahalenin gerçekleştirilmesi ve hastanın hedeflenen sağlık merkezine ulaştırılması gibi aşamalar içeren hava tahliye nakli, çoğu durumda, hastanın hayatta kalabilmesini sağlayan bir etkendir.

jet-ambulans-uçak-kiralama-şirketleri

Jet ambulansla, acil ya da özel durumlarda, hastaların sağlık kuruşlarına aktarım işlemlerinin güvenli bir şekilde gerçekleşebilmesi için hizmet vermektedir. Hastanın bulunduğu bölgedeki sağlık merkezlerinin sahip olduğu niteliklerin yetersiz olması ya da olumsuz bölge şartları ile hasta durumunun acil olduğu durumlarda kullanılabilen jet ambulans uçak kiralama fiyatları bakımından da farklılık gösterebilmektedir. Türkiye'nin önde gelen hava tahliye şirketlerinden biri olan Plures, yıllardır bu sektörde başarılı bir şekilde hizmet sunmaya devam etmektedir. İnsan sağlığını temel alan ve bu konuda profesyonelleşmiş olan kadrosu ve uluslararası standartlara sahip olan ekipmanları ile ekonomik jet ambulans uçak kiralama fiyatları ile hizmet sunan şirketimiz, Türkiye'nin bu alandaki en deneyimli firmasıdır.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir