Turboprop Özel Uçak Kiralama | Turboprop Hava Ambulans Uçak

Turboprop Uçak Kiralama

Plures Turboprop Hava Ambulans Uçak Kiralama Hizmetleri

Plures Air, jet ambulans uçak kiralama hizmetleri haricinde turboprop hava ambulansı kiralama hizmetlerini Türkiye ve dünya genelinde sürdürmektedir. Uçak kiralama hizmetlerinde Türkiye'de en bilinen marka olan Plures Air ile ayrıcalıklı hizmetleri yaşarsınız. 7 Gün 24 saat hizmet veren Türkiye / İstanbul ofisimiz dilediğiniz sorular için sizlere yardımcı olmaktadır.

Jetten Daha Pratik, Pistonludan Daha Hızlı: TURBOPROP Hava Ambulansı Kiralama

1903 yılında Wright kardeşlerin gerçekleştirdiği motorlu bir uçakla yapılan ilk uçuştan bu yana tam 111 sene geçti ve bu 111 senede her şeyde olduğu gibi uçaklar konusunda da çok büyük gelişmeler kaydedildi. İlk başlarda tahta ve kumaştan yapılan buharlı motorlara sahip uçaklar giderek daha güvenli, daha hızlı, daha konforlu ve daha verimli hale gelirken dünya sınırlarını da aşan çok daha uzun mesafeli uçuşları mümkün kılan bir teknolojik gelişme yaşandı. Buharlı uçak motorundan pistonlu uçak motorlarına, jet hatta roket motoruna kadar gelen bu gelişme içinde Turboprop adı verilen ve kabaca pervaneli jet motoru olarak tanımlanabilecek uçak motoru teknolojisi günümüzde birçok özel koşulda tek seçenek, genel anlamda da çok verimli ve kullanışlı bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Plures, Türkiye ve dünya genelinde turboprop özel uçak kiralama ve hava ambulans uçağı ile müşterilerine alternatifler sunabilmektedir. Turboprop ambulans uçak kısa mesafeli uçuşlarda ve kısa pistlerde oldukça avantajlıdır. Jet ambulans uçaklara göre kiralama fiyatları da daha uygundur.

özel-turboprop-uçak-kiralama

Turboprop Motorlu Özel Ambulans Uçakları Uygun Bir Seçenek Haline Getiren özellikleri Nelerdir?

Öncelikle; Turboprop ambulans uçak motorların teknik özelliklerin kısaca bahsedelim. Uçak motoru teknolojisi geliştikçe uçuş yüksekliği, hızı ve ekonomik verimlilik gibi konularda, kabaca motorun ortaya çıkardığı gücün doğrudan bir pervaneyi döndürmesi esasına dayanan pistonlu motorlar yetersiz kalmaya başlayınca uçak mühendisleri Turboprop adını verdikleri ve motorun yarattığı gücün pervane yerine motora eklenmiş olan türbinleri, bu türbinlerin de pervaneyi hareket ettirmesine dayanan motorları geliştirdiler.

Bu sayede çok daha büyük motor güçlerini daha az yakıtla elde ettiler ve daha yüksek irtifalara dolayısıyla daha yüksek hızlara ulaşılmış oldu. Daha sonraları jet motorları geliştirilmiş ve pervane ortadan kaldırılıp uçuş için gerekli kuvvet sadece türbinler aracılığıyla sağlanmaya başlamıştır. Turboprop motorlar jet motorlarından önce bulunmuş olmasına rağmen asla jet motorunun bulunmasından sonra bir kenara bırakılmış eskide kalmış bir teknoloji değildir. Bilakis günümüzde hala Turboprop motor teknolojisinde büyük gelişmeler kaydedilmektedir. Nasıl ki Turboprop motorların pistonlu motorlardan farkı çok daha fazla yolcu, yük kapasitesiyle daha yüksek irtifalarda, daha yüksek hızlarda çok daha ekonomik seyir imkanı vermiş olmasıysa; jet motorlu uçakların kalkış ve inişleri esnasında ihtiyaç duydukları çok geniş, uzun ve özel yapım pistlere ihtiyaç duymamaları açısından birçok durumda bu tip uçaklardan da avantajlıdırlar. Turboprop uçaklar dar ve kısa pistlere iniş yapabilirler. Hatta sertleştirilmiş toprak zeminler bile bu uçakların kalkış ve inişine uygundur. Bu sebeple çok büyük havaalanları bulunmayan, daha bölgesel alanlarda Turboprop uçak kullanımı üst seviyelerdedir. Böyle alanlarda Avrupa, Amerika ve bütün dünyada yüzlerce havayolu şirketi bu tür uçakları tercih etmektedir. Ayrıca Turboprop motorlarda gaz salınımı en aza indirilerek daha doğa dostu bir hale getirilmiştir. Bütün bunlara ek olarak uçmayı bir keyif olarak görenler için bu keyfi hız açısından jet motorundan az bir farkı bulunan pervaneli bir uçakla gerçekleştirmek de başka bir artı nokta oluyor. Ekonomik ve iniş, kalkış bölgesine göre turboprop hava ambulansı kiralamak sizin için en iyi çözüm olacaktır.

turboprop-hava-ambulans-uçak-kiralama
Turboprop Hava Ambulans Uçak Kiralama Modelleri

Jet ambulans uçaklardan farklı olarak turboprop ambulans uçak modelleri pervanelidir. Jet ambulanslardan farklı özelliklere sahip olan turboprop ambulans uçaklar, acil durumlarda önemli bir işleve sahip olduğu gibi, birçok arazi koşulunda kullanılabilmektedir.

Hava ambulansı kiralamada, jet ya da turboprop ambulans tercihi önemli olduğundan, bu alanda uzman olan hava yolu şirketlerinin tercih edilmesi önemlidir. Zira turboprop ambulanslar ile jet ambulanslar farklı özelliklere sahip olmakla birlikte, yapılacak tercih hastanın durumu açısından önem teşkil edecektir.

Türkiye'de turboprop ambulans uçak kiralama hizmeti veren şirketler arasında önemli ve saygın bir yere sahip olan Plures Air, hastanın ihtiyaçlarına ve nakil durumuna göre hava ambulansı modeli belirlemektedir. Böylece gerek hız ve zaman açısından, gerekse hastaya yapılacak müdahale açısından, avantaj sağlanmakta ve hastanın iyileşme sürecine katkı sağlanmaktadır.

Plures Air Turboprop motor teknolojisinin son ürünü uçaklarıyla sizi de bu farklı ve konforlu uçuş deneyimine davet ediyor. Dilediğiniz zaman iş ve özel seyahatleriniz için ya da acil hasta transferlerinde turboprop hava ambulans uçakları hizmetinizdeyiz. Mobil destek hattımızı istediğiniz zaman arayabilir ve turboprop hava ambulansı kiralama işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir