Özel Uçak | Kiralık Özel Uçaklar ve Çeşitleri

Özel Uçak Seyahat

Özel Uçak ile Seyahat Etmek

Gerek Türkiye'de gerekse yabancı ülkelerde çok yoğun özel uçak seyahatleri gerçekleşmektedir. Türkiye'de genel havacılık terminalleri bu hizmetleri gerçekleştirmek için kurulmuş terminallerdir. Özel uçak uçuşlarında kullanılan bu terminaller ağırlıklı olarak büyük havalimanlarında, yolcu terminallerinden daha bir uzak noktada bulunurken, küçük havalimanlarında ise yolcular söz konusu uçuşlar için yolcu terminallerini ya da yolcunun statüsüne göre VIP salonlarını kullanabilmektedir.

Çok kapsamlı uçak tiplerine sahip bir sektördür. İş jetlerinden, helikopterlere, ambulans uçaklardan, deniz uçaklarına ve hatta özel dizayn edilmiş yolcu uçaklarına kadar, konforun en üst düzeyde yaşandığı bir hizmet anlayışı söz konusudur. Bu hizmetleri alan çok çeşitli bir yolcu profili de mevcuttur. Ağırlıklı olarak iş adamları, sanatçılar, yabancı iş adamaları ve sanatçılar, devlet adamları iş ve özel seyahatlerinde özel uçakları kullanabilmektedir. Uçuşlarında; bu konforu yaşamak amaçlı kiralama yapmak isteyen yolcularımız için de özel uçak kiralama hizmetimiz vardır.

Özel uçakların iç dizaynı, uçak sahibinin tercihlerine uygun koltuk sayısı ve konforuna göre tercih edilmektedir. Yabancı bayraklı büyük gövde yolcu uçakları, içlerinde salon, yatak odası, dolaplar ve tıpkı bir ev ya da otel konseptinde bile yaptırılabilmektedir. Bu tarz uçaklarda öne çıkan özellikler; lüks, konfor, rahatlık, keyif ve ayrıcalıklı hizmettir.

özel-jet-uçak-kiralama

Özel uçakların farklı bir hizmet yapısı söz konusudur. Uçaklar için kullanılan ekipmanlardan, verilen hizmete kadar her şey, bilet alarak gerçekleştirdiğimiz uçuşlardan çok farklı işler. Nasıl mı? Özel uçakla seyahat eden yolcu, ya kendi uçağına sahiptir ya da özel uçak kiralayarak seyahat etmeyi tercih etmiştir. Özel uçak saat planlamaları yolcuların istekleri doğrultusunda gerçekleşir. Yolcu saat kaçta ister ise uçuş izinleri bu saate göre alınır. Planlanmış olan saat, yolcu isterse uçuş saatinden ilgili bedeller ödenerek 1 dakika önce bile değiştirilebilir. Bu sebeple çok değişken saatlerde uçuş yapabilmeleri mümkündür. Hizmet özel uçak kaptanlarının havalimanına gelmesi ile başlar. Gerek kaptanlar için gerekse yolcular için çok kaliteli ve özel bir hizmet verilmektedir. Uçuşu gerçekleştirecek kaptan uçuş saatinden 1 saat ve öncesinde havalimanına gelir. Uçuşu için gerekli hazırlıkları başlatır.

kişiye-özel-kiralık-uçaklar

Kişiye Özel Hizmetler

Özel uçaklarda verilen ikramlar da, yolcunun isteği üzerine gerçekleşebilmektedir. Adı üstünde özel uçuş, yani kişiye özel. Yolcu uçaklarında rastladığımız ikram türlerinden çok farklı ve özel hazırlanmış ikramlar, özel sunumlarla yolcuların hizmetine sunulur. Yolcu genel havacılık terminaline geldiği anda hizmet başlar. Yolcumuz genel havacılık terminalinin kapısında, yolcu hizmetleri memurları (yolcu uçaklarında check-in görevi yapan memurlar) tarafından karşılanır. Aynı şekilde bagajlarını taşıması amaçlı ofisboy'lar da aynı yerde yolcuya hizmet için bekler. Yolcumuz karşılanarak, kendisine dinleneceği salona kadar eşlik edilir ve bagajları uçağa yüklenmek üzere bekletilmeden alınır. Yolcunun uçuş yapacağı nokta daha önce planlarda mevcut olduğundan, yurtdışı için pasaport'u, yurtiçi ise kimliği istenir. Yolcu dinlenirken ve salonda verilen ikramları alırken, pasaport işlemleri genel havacılık terminalinde bulunan pasaport noktasında gerçekleştirilir. Uçağı hazır olduğu için yolcu istediği sürede uçağına geçebilir. Uçağına geçerken, özel VIP yolcu araçlarına alınır. Uçağına bu araçlar ile geçiş sağlar. Söz konusu araca geçerken ve araçtan uçağa kadar olan süreçte de yolcu hizmetleri memurları kendine eşlik eder.

Aynı hizmet gelişinde de aynı şekilde yapılmaktadır. Özel uçak ile seyahat eden yolcu uçaktan karşılanır ve eşlik edilerek aracına kadar aynı hizmetleri alır.

Çoğunlukla bu uçuşlarda yolcuların beklentisi kaliteli hizmet, hız ve konfordur. Plures, tüm özel uçuş beklentilerini karşılamak için profesyonel kadrosuyla hizmetlerine tam zamanlı olarak devam etmektedir.

kiralık-özel-uçaklar

Özel Uçak Çeşitleri

Özel uçak sektöründe sadece özel iş jetleri uçuşları yapılamamaktadır. Aynı şekilde iş amaçlı kullanılan helikopterler ve hasta yolcular için kullanılan ambulans uçak operasyonları da yer almaktadır.

Kimsenin başına gelmesini istemesek de maalesef hayattın acımasız tarafında bu tarz olaylarda yaşanabilmekte. Bir kazaya uğradınız ve daha farklı bir tedavi için farklı bir ülkeye ya da şehre aktarılmanız gerekiyor. İşte bunun için dizayn edilmiş özel ambulans uçakları da ülkemizde hizmet vermektedir. Bu uçaklar da aynı özel iş jetleri gibi genel havacılık terminalinden hizmet almaktadır. Hatta bu tarz uçuş gerçekleştiren yolcularımıza ekstra bir özen ve ihtimam gösterilerek, uçuşlarını hızlı gerçekleştirmek adına büyük bir özveri sağlanmaktadır. Plures, iş jeti kiralamaları haricinde Türkiye'nin en bilenen özel ambulans uçak kiralama şirketidir.

özel-uçak*ambulans
Kişiye Özel Ambulans Uçak

Ambulans uçak operasyonlarında; yolcu alana gelmeden önce getirileceği ambulans'ın, uçağın park edeceği bölgeye kadar girebilmesi için gerekli izinler alınır. Yolcu özel bir kapıdan ambulans ile uçak başına kadar götürülür. Yolcunun işlemleri için, bir yolcu hizmetleri memuru uçak başında hazır olur.

Yolcunun pasaportunu alarak işlemlerini terminale kendi götürerek gerçekleştirir. Yolcu ambulans uçaklarda bulunan özel sedye mekanizmasıyla sarsılmadan uçağa bindirilir. Uçağın içyapısı bir hastane kapsamındadır. Hasta yolcuya acil ve gerekli müdahaleyi yapacak her türlü teçhizat uçak içerisinde yer almaktadır. Ayrıca yolcunun sağlık durumunun içeriğine göre doktor veya hemşire de uçakta yer almaktadır. Yolcunun işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilir, pasaport ve kimlik eşleştirmesi dahi polislerin uçak başına gelmesi ile yapılmaktadır. Yolcu hızlı bir şekilde gideceği noktaya seyahat edebilir.

Havacılıkta her uçuş tipinde ayrı hizmetler bulunmaktadır. Uçaklara hizmet veren tüm personeller, çalıştıkları bölüm ve hizmet içeriklerine göre eğitim almaktadır. Plures Air, hizmet verirken yolcuların talep beklentilerini gerçekleştirmek ve en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Bunu geçekleştirirken iletişimin önemi yadsınamaz bir gerçektir.

Herkesin bir kez de olsa özel uçuş keyfi yaşamasını dileriz.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir