Organ Nakli Taşımacılığı | Jet Uçak ile Lojistik Hizmeti

Organ Nakli Taşımacılığı

Organ Nakli Taşımacılığı ve Jet Uçak

Organ nakli taşımacılığı zamana karşı yapılan bir yarıştır. Organ bağışı yapan hastalardan alınan organların ve uygulanan ameliyatların kayıtları büyük bir titizlikle tutulmakta ve Sağlık kurumları tarafından takip edilmektedir. Plures, organ nakli taşımacılığında uzman ekipler ile birlikte organ naklinin yapılacağı hastaneye ulaşımını en hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Öncelikle her organın nakli sırasında farklı dayanma süresi bulunmaktadır. Alınan organların bazısı farklı şehirlerde bulunan hastanelerde, hastalara takılabilir. Bu nedenle organ nakli taşımacılığını yapan firma için, zamana karşı yapılan bir mücadele başlar. Bu organizasyon kapsamında yapılanlar koordinasyon merkezleri tarafından koordine edilerek, takip edilir. Yapılan ameliyat sonrasında organların ulaştırıldığı hastaneler, hangi hastaya ne zaman takıldığı ve sonuçları da koordinasyon merkezi ve Sağlık Bakanlığı tarafından takip edilir.

Plures firması tarafından yapılan bu bürokratik işlemler eksiksiz tamamlanır. Fakat firmamızın önceliği bu işlemlerin kanunlara uygun şekilde, belli bir düzen içinde ilerlemesini sağlamaktır. Çünkü organ nakli bekleyen hastaların en büyük umudu bunların sağlıklı şekilde yerine ulaşmasıdır.

organ-nakli-taşımacılığı-jet-ambulans-uçak

Organ nakli taşımacılığında organlar kim tarafından alınır?

Koordinasyon merkezleri tarafından sıra ile belirlenmiş olan organlar, organ nakli konusunda eğitim görmüş uzman doktorlar tarafından alınmaktadır. Bunlar ambulans uçaklarla alıcıların bulunduğu yerdeki sağlık kuruluşuna ulaştırılmaktadır.

Organ nakli nedir?

Tedavisi tıbbi olarak yapılamamış olan, sadece doku ve organ nakliyle tedavi edilebilen hastalıklarda, bundan hasar gören organın yerine canlı ya da kadavradan alınmış sağlam organın konulmasıyla hastanın tedavisinin sağlanması organ nakli olarak tanımlanır. Bu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarındandır. Organları işlevini yitirmiş çok sayıda hasta organ naklini beklemektedir. Burada gerekli organın bulunmasının yanında uygun şartlarda ve uygun zaman içinde organ nakli taşımacılığının da önemi vardır. Plures Havacılık bunun bilincinde olduğundan, hastalara ihtiyacı olan organı en uygun koşullarda ulaştırmaktadır.

Hangi organların ve dokuların nakli ve taşımacılığı yapılır?

Ülkemizdeki nakil yapılan organlar karaciğer, böbrek, akciğer, pankreas, kalp ve ince bağırsaktır. Dokular arasında ise, kornea, kalp kapağı, kemik iliği, deri ve kemiktir. Bu doku ve organların canlı ya da kadavradan alınmasından sonra belli süre içinde, uygun koşullarda saklanarak nakil yapılacak hastanın bulunduğu sağlık kuruluşuna ulaştırılması gerekir.

Ambulans uçakların organ nakli taşımacılığındaki önemi nedir?

Ambulans uçaklar hem hızlı, hem de tıbbi tertibata sahip olması açısından, ulaştırılması gereken organ ve dokuları daha kısa sürede yerine ulaştırabilir. Trafik yoğunluğuna girmeden, zamanla yapılan bu yarışta, hayat kurtarıcı bir öneme sahiptirler. Bir organ ya da doku, bir kişinin hayatını kurtaracak kadar önemlidir. Plures firması organ nakli taşımacılığında ambulans uçaklarla verdiği hizmetle, sağlık sektöründe yerini almıştır. Organ nakli taşımacılığı topluma yapılan hizmetler arasında önemli bir yere sahiptir.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir