Kargo Uçakları Kiralama | Plures Kargo Uçağı Fiyatları

Kargo Uçak Kiralama

Plures Kargo Uçağı Kiralama Hizmetleri

Plures Air'ın uçak kiralama kategorilerinden biri de kargo uçağı kiralama hizmetidir. Dünya genelinde tüm havalimalarından dilediğiniz gün ve saatte ihtiyaçlarınızı en kısa sürede gerçekleştirebilmekteyiz. Web sitemizde bulunan talep formlarımızı kullanarak ya da iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarımızdan firmamıza ulaşabilirsiniz. Çok kısa süre içinde hizmetlerimiz ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Taşıma kapasiteleri her birinde farklılık gösteren farklı türlerde kargo uçaklarına Plures Air ile ulaşmanız mümkün. Bizim için en önemli husus müşteri memnuniyeti olup, çözüm odaklı bir strateji geliştirmektir. Hava ambulansı, özel jet, yolcu ve kargo uçağı kiralama hizmetlerinde de yine öncü ve rol model olmaya devam edeceğiz.

Bireysel ve kurumsal olmak üzere farklı türlerde hizmet sunuyoruz. Özellikle kurumsal müşterilerimize bir takım kolaylıklar sağlıyoruz ve işbirliğimizi uzun vadede devam ettirmeyi planlıyoruz. Zamanında, güvenilir ve emniyetli bir şekilde kargonuzu teslim ediyoruz. Ağır ve büyük boyutlu malzemeler, tehlikeli petrol ve gaz taşımacılığı, otomotiv parçaları, kıymetli mallar, denizcilik ve havacılık araç ve gereçleri, barış gücü operasyonları, insani yardım malzemeleri, zirai ürünler gibi pek çok farklı kategoriden ürün yelpazesine ait kargoları şirketimizin uzman ekibi ile güvenle adreslerine ulaştırmaktayız.

Kargo Uçak Kiralamanın Başlıca Avantajları

Kargo uçak kiralama hizmetinden faydalanan kişi sayısının gün geçtikçe arttığı görülüyor. Günlük hayatın temposuna uymayan diğer taşıma yöntemleri düşünüldüğünde esnek program imkânı sunan ve pratik kullanıma sahip kargo uçak kiralama hizmeti birçok avantaja sahiptir. Türkiye'de Plures, kişiye ve şirketlere özel uçuş seçenekleri sunuyor. Belli bir bölge içinde ya da daha geniş çaplı bir alanda faydalanabileceğiniz bu sektör, dev bir ürün yelpazesi ile hizmet veriyor.

Kiralama Hizmetlerinde Güvenlik

Firmamız, ihtiyacınıza uygun şekilde çok sayıda model arasından istediğiniz uçağı seçmenize imkân veriyor. VIP hizmet veren Plures için güvenlik de ön planda. Eğitimli ekibi sayesinde güvenilir uçuş sağlayan Plures kargo uçak kiralama şirketi aynı zamanda teknik açıdan da her türlü ihtiyacınızı karşılamak için gerekli donanımı bünyesinde bulundurmaya önem veriyor.

Dünyanın birçok yerine eşya, ürün ve makine vb. gönderimlerinizi taşımak için hizmet veren Plures, ayrıca dünyada yaşanan olayların da farkında olan ve varış noktası ile ilgili ihtiyaç duyulabilecek tüm güncel verileri de araştırıyor.

Kiralama ve Kombine Taşımacılık

Kargo uçak kiralama şirketinizle görüşürken kendi özel durumlarınızı gözden geçirin. Onlar size en uygun hizmeti vermek için çeşitli tekliflerde bulunabilir. Alternatifleri iyi değerlendirin. Unutmayın ki bu özel bir hizmet ve kurallara uyulması durumunda istediğiniz şekilde faydalanabilirsiniz. Plures Kargo şirketi bu hizmeti durumunuza uygun olarak karayolu, demiryolu, denizyolu taşımacılığıyla birleştirerek işinizi kolayca halletmenizi sağlar ve maliyetleriniz doğrultusunda en ekonomik çözümleri sunar.

Tehlikeli ve Uzak Bölgeler İçin Kiralama Hizmeti

Özel kargo uçak kiralama hizmeti ile tehlikeli bölgelere güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Böyle bölgeler için özel olarak izin alınan, planlanan uçuşlar sayesinde güvenli bir şekilde daha uzun yol alabilir ve sınırlı imkânlara sahip bölgelere sorunsuzca gönderilerinizi ulaştırabilirsiniz. Kargo uçaklar, arama kurtarma ekiplerini ve ekibe ait donanımı taşımak, insani yardım amaçlı ürünleri, araç, makine ya da tıbbi personeli ve malzemeyi tehlikeli bölgelere ulaştırmak için yoğun olarak kullanılmaktadır.

Kiralama hizmeti işlerinizi planlarken de sizi çok rahatlatır. Çünkü ne zaman isterseniz o zaman kullanabilirsiniz. Çünkü yılın her günü ve her saati kullanıma hazır uçaklardan istediğiniz modeli seçme özgürlüğü verir. Taşıma için kısıtlı zamanınız olsa bile sıkıntıya girmeden gönderimlerinizi varış noktasına güvenli bir şekilde ulaştırmanızı sağlar. Plures ile iletişime geçerek dilediğiniz tarihte uçak kiralayabilirsiniz.

Plures Air Kargo Uçakları ile Güvenli ve Hızlı Teslimat Garantisi

Plures Air kiralama hizmetlerinde, arka planda gerçekleşecek tüm meseleleri bize bırakın ve rahatınıza bakın. Plures kiralama ekibi ile zamanında, bütçenize uygun biçimde ve en önemlisi de emniyetli olarak hızlı bir şekilde gönderileriniz hedef noktalarınıza transfer edilsin. Bunun için hiç zaman kaybetmeyin ve hemen bizimle irtibata geçin ve neler yapabileceğimizi anında keşfedin.

özel-kargo-uçağı-kiralama

Kapıdan-kapıya ve kapıdan-havalimanına, havalimanından kapıya ve havalimanından havalimanına teslim seçeneklerinden birisi ile anında ulaştırmaya ve birlikte çalışmaya hazırız. Müşterilerimize ayrıcalıklı olarak sunulan özel kargo uçak kiralama hizmetinde bulunan firmamızdan daha kapsamlı bilgi edinmek istiyorsanız 0 212 465 33 32 merkez ofis numaramızı arayabilir, talep formlarımızı kullanarak şirketimize ulaşabilirsiniz.

Değerli uçak nakliyeleri ve acil teslimatlar için kiralama ekibimiz sizin için her an hazırdır.

Kargo Uçak Kiralama Nedir?

Kargo uçakları, eşya ve yüklerin taşınması amacıyla dizayn edilmiş ya da dönüştürülmüş, sabit kanatlı hava taşıtlarıdır. Bu uçaklar yolcu uçaklarından bir takım özelliklerle ayrılır. Bu özellikler arasında; uzun ve geniş gövde, kargo bölgesinin zemine oturması için yüksek kanatlar, hazırlıksız lokasyonlara iniş yapılabilmesi için çok sayıda tekerlek, nakliye yüklerinin doğrudan içeri ve dışarı iletilebilmesi için yükseğe monte edilmiş bir kuyruk bulunmaktadır. Genellikle hacim ve ağırlığı nispeten düşük; değeri ise yüksek eşyalar taşınmaktadır. Sivil durumlarda kiralama yapılan kargo uçakları sadece eşya veya posta taşıyabilir. Bazı sivil kargo kiralama uçakları uçak kanadı, tanker, roket parçaları gibi çok büyük hacimli yüklerin taşınması için özel olarak donatılmaktadır.

Askeri durumlarda ise yük veya yolcu taşıyabilmektedir. Tarihsel gelişimine bakıldığında uçakların ''hava postası'' formunda, gönderi amacıyla kullanılması 1911 yılına kadar uzanmaktadır. Üretilen ilk uçaklar, özellikle taşımacılık için planlanmamış olmakla birlikte 1920'lerin ortalarına doğru özel tasarlanmış ve üretilmeye başlanmıştır.

Diğer taşımacılık türlerine oranla daha yeni olmasına rağmen, hava araçları kiralama sektörü günümüzde giderek büyümektedir. Bu artışa rağmen toplam havacılık taşımacılığı ele alındığında, hava taşımacılığı sektörün küçük bir kısmını oluşturmaktadır.

kargo-uçak-kiralama

Kargo Uçakların Tarihçesi

Uçakların ''hava postası'' formunda, taşımacılık amacıyla kullanılması 1911 yılına kadar uzanmaktadır. Üretilen ilk uçaklar, özellikle kargo taşımak için planlanmamış olmakla birlikte 1920'lerin ortalarına doğru kiralama hizmeti düşünülerek özel kargo uçakları tasarlanmış ve üretilmeye başlanmıştır.

''Stratejik'' kargo uçağı, 1960'larda Lockheed C-5 Galaxy ve birtakım benzer Sovyet tasarımlarıyla sektöründe önemli bir sınıf haline gelmiş ve dünyanın en geniş uçağı olan Antonoy An-225 ile doruğa ulaşmıştır. Bu tasarımlar, ana savaş tankları dahil olmak üzere dünya çapındaki en ağır yükleri taşıma gücüne sahiptir. Boeing 747 uçağı ilk başta C-5 ile aynı doğrultuda tasarlanmış olup daha sonra yolcu ya da yük versiyonları piyasa sürülmek üzere modifiye edilmiştir. Uçağın gövdesinin üstündeki 'tümseklik', bir kaza durumunda konteynerlerin öne doğru kayarak mürettebat bölgesini bloke etmesini engellemektedir.

kiralık-kargo-uçaklar

Airbus A380 ilan edildiğinde, üretici ilk başta 2. en geniş yük kapasitesi sunan A380F kargo versiyonu siparişini kabul etmişti. Bir havacılık danışmanı, A380F'nin 747-8F'den %7 daha iyi taşıma yükü ve daha iyi menzile sahip olacağını; fakat daha fazla masrafa yol açacağını öngördü. Buna karşılık, Şubat 2013 itibariyle üretim henüz başlamamıştır ve şirketin elverişlilik tarihleri açıklanmamıştır.

Kargo Uçak Kiralama Çeşitleri

Günümüzdeki ticari kargo uçaklarının hemen hemen hepsi yolcu uçaklarının türevidir veya yolcu uçaklarından dönüştürülmüştür. Bundan başka, kargo uçaklarının geliştirilmesinde kullanılan 3 farklı yol mevcuttur.

• Yeni ya da mevcut yolcu veya askeri uçakların türevi olarak kiralama;

Yolcu uçaklarının türevi olan mevcut kargo uçakları oldukça kullanışlıdır. Örneğin, Boeing 747-200F sektöründe bayrağı taşıyan bir nakliye uçağı haline gelmiştir ve modifiye edilmeden yıllarca mevcut şeklinde devam edebilir. Her bir türev nakliye uçağının avantajı; yolcu uçağı muadili baz alınarak çoğu geliştirme masraflarının halihazırda hesaplanmış olmasıdır. Ayrıca, uçağı satın alma için finansal düzenlemeler oluşturulmuştur ve üretim öncesinde çok kısa bir gecikme zamanı bulunmaktadır. Mevcut uçaklarının ana dezavantajlarından biri daha eski teknolojiyi temsil etmesidir. Bu sebeple, doğrudan işletim maliyetleri güncel teknolojiyle gerçekleştirilebilecek maliyetlere oranla daha yüksek olmaktadır. Ek olarak, genellikle yük taşıma amacıyla tasarlanmadığı için yükleme ve boşaltmada sorunlar çıkabilir: Gereğinden fazla baskıya maruz kalabilir veya kargo için gerekli olmayan yolcu güvenlik aparatları uçakta mevcut olabilir.

kargo-uçak-firmaları

• Askeri veya yolcu gereksinimlerine bakmaksızın özel geliştirilen kargo uçakları;

Özel ticari kargo uçakları, yolcu veya askeri gereklilikler tarafından kısıtlanmaksızın baştan itibaren yük taşıma amacıyla tasarlanmış uçaklardır. Yıllar boyunca böyle bir aracın maliyet verimliliğine dair tartışmalar süregelmiştir. Bazı kargo şirketleri böyle bir uçağa sahip olurlarsa istikrarlı bir şekilde kar elde edeceklerini belirtmişlerdir. Bu tartışmayı bir sonuca ulaştırmak amacıyla, NASA iki farklı müteahhite görev vererek 1990 yılına kadar, böyle bir uçağı üretme ihtimalini bağımsız şekilde değerlendirmelerini istemiştir. Bu çalışma, Kargo/Lojistik Hava Ulaştırma Sistemleri Çalışması'nın bir parçası olarak gerçekleştirilmiştir.

Karşılaştırma yapıldığında, özel kargo uçaklarının yolculuk masraflarında %20; kargo uçağı ücretinde %15 azaltma sağladığı öne sürülmüştür. Fakat bu bulgular yakıt ve iş gücü masrafları tahminleri açısından hassasiyet göstermektedir. Ayrıca, bu durumda türev kargo uçaklarının daha düşük maliyetlerinin yol açtığı rekabetçi durum da göz ardı edilmektedir.

Özel kargo uçaklarının en büyük avantajı, yükleme boşaltma türü, zemin döşeme, yakıt konfigürasyonu ve görevi için optimize edilmiş basınçlandırma gibi özel hava taşımacılığı taleplerine göre dizayn edilebilmesidir. Üstelik, bu uçaklarda NASA'nın ACEE sonuçlarından yararlanılarak işletim ve yakıt kullanım masrafları büyük oranda azaltılabilir.

• Hem ticari hem askeri gereksinimleri karşılayan kargo uçakları;

Bu karma geliştirmenin faydalarından biri masrafın sivil ve askeri sektörler tarafından paylaşılacak olması ve askeriye tarafından gereksinim duyulan uçakların sayısının azalmasıdır. Buna rağmen bazı dezavantajlar mevcuttur. Askeri uçaklara özgü bazı özellikler sivil kargo uçaklarına uygun olmadığı için reddedilmesi gerekebilir.

Üstelik, her bir uçağın bağımsız şekilde tasarlanması durumunda taşımayacağı bazı ağırlıkları taşıması gerekir. Bu ek ağırlıklar, yük kapasitesini ve ticari versiyonun karlılığını azaltmaktadır. Bu durum, transfer ödemesi veya işletim tazminat cezası yoluyla telafi edilebilir. En önemlisi ise, uçağın sivil versiyonu için yeterli marketin olup olmayacağı veya yolcu uçaklarının türevleriyle maliyet açısından rekabete girip giremeyeceğinin belirli olmamasıdır.

airbus-kargo-uçakları
Günümüzde Kargo Uçakları

Çoğu dönüştürülmüş kargo uçakları, değişen güvenlik prosedürleri veya farklı sebeplerle artık uygun bulunmayan yolcu uçaklarından elde edilir. Normal olarak güçlendirilmiş kabin zemini, üst menteşeli kapı bulunur ve yolcu uçaklarının aksine kabin pencereleri bulunmamaktadır.

Boeing 747, yükleme amacıyla kokpitin üstüne doğru kalkan geniş bir burun kapaklı kargo versiyonu olarak sipariş edilebilir. Kokpite ev sahipliği yapan şişkin üst kısım, orijinal olarak bir kaza durumunda nakliye gönderilerinin pilota çarpmaması amacıyla dizayn edilmiştir. Gövdenin iç boyutu standart bir nakliye konteynerinin boyutuyla eş değerdir.

Diğer özelleştirilmiş sivil kargo uçak konfigürasyonları arasında Canadair CL-44 ve Boeing 747 Large Cargo Freighter ve CASA CN-235 bulunmaktadır.

Kargo Uçak Kiralama Kategorileri ve Markaları

Üretilen ilk hava postası ve kargo uçakları nelerdir?

• Avro Lancastrian (Transatlantik postası)

• Avro York (Berlin Hava Taşımacılığı)

• Boeing C-7000

• Curtiss JN-4

• Douglas M-2

Sivil kargo/yük uçak nakliye araçları

• Aero Spacelines Pregnant Guppy

• Aero Spacelines Super Guppy

• Aero Spacelines Mini Guppy

• Airbus A300

• Airbus A310

• Airbus A320 (Dönüştürülmüş)

• Airbus A330

• Airbus A380F

• Airbus A300B4-608ST 'Beluga'

• Antonov An-12

• Antonov An-26

• Antonov An-124 (dünyadaki ikinci en büyük kargo uçağı)

• Antonov An-225 (dünyadaki en büyük ve en ağır hava taşıtı)

• British Aerospace 146QT (Dönüştürülmüş)

• British Aerospace ATPF (Dönüştürülmüş)

• Boeing 727 (Dönüştürülmüş)

• Boeing 737 (Dönüştürülmüş)

• Boeing 757

• Boeing 767

• Boeing 747 Freighter

• Boeing 747-8 Freighter

• Boeing 747 Large Cargo Freighter (Dreamlifter)

• Boeing 777 Freighter

• Douglas DC-3

• Douglas DC-8

• Douglas DC-9

• Ilyushin Il-76

• Ilyushin Il-96

• Lockheed L-100

• McDonnell Douglas DC-10

• McDonnell Douglas MD-11

• Tupolev Tu-204

Hafif özel jet kargo kiralama uçakları hangileridir?

• Cessna Caravan

• Fairchild Swearingen Metroliner

• LET 410

• Shorts 330

Dilediğiniz zaman büyük, küçük ve acil gönderimleriniz için özel jet kargo uçak kiralaması yapabilirsiniz. Plures ile tüm kiralama hizmetlerini tek bir noktadan çözümleyebilirsiniz. Tek bir seferlik ya da şirketinize özel olarak düzenli talepleriniz için vakit kaybetmeden şirketimiz ile iletişime geçin.

Plures Air, çok fazla operatörden fiyat teklifi alarak size zamandan ve paradan tasarruf etme olanağı sağlar. Yüksek kalite, üstün teknoloji, deneyimli ve alanında uzman kadro ile çalışmak Plures'in olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Küçük ya da büyük, kritik veya hassas, yerel ya da uluslararası, niteliği ne olursa olsun gönderinizi güvenle taşımak ve ihtiyaçlarınızı bütünüyle karşılamak için Plures kargo uçak kiralama hizmeti ile size en iyi lojistik çözümleri sunar.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir