Business Class Uçak Bileti | Business Uçak Bileti Fiyatı

Business Class Uçak Bileti

Business class nedir?

Havayolu seyahatlerinizde; tercihlerinize ve maddi durumunuzun elverdiği ölçüye uygun olarak konfor satın almanız mümkün. Uçaklarda bilet statüleri bulunduğu gibi, bazı büyük ve ünlü havayollarında koltuk sınıfları mevcuttur. Özellikle okyanus ötesi uçuş yapan uçaklarda bu sınıflar, ayrı kompartımanlar şeklinde ayrılmış bölümlerdir. Bu tarz uçak tipleri, ağırlıklı büyük gövde olarak adlandırdığımız uçak tipleridir. Bazı Arap tescilli uçaklarda, koltuk sayısı az, gövde olarak küçük fakat konforlu uçuş sağlamak açısından farklı sınıflara ayrılmış uçaklar da mevcuttur.

Uçaklarda sınıflar; First Class, Business Class ve Economy class olarak ayrılmaktadır. Ülkemizde uçuş yapan havayollarından Türk Havayollarında bu sınıflara sahip uçaklar bulunmaktadır. Sunexpress, Pegasus, Borajet Havayolları all economy, yani tüm koltuklar ekonomi koltuk statüsünde uçmaktadır. Anadolujet uçuşları da aynı şekilde all economy statüsüne sahip uçuşlar gerçekleştirmektedir. Uygun fiyatlı bir uçuş tercih ediyorsanız, uçuşunuzun koltuklarının all economy olması gayet doğaldır. Özellikle Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimalarında uçuş gerçekleştiren bazı charter (sezonluk) havayolları bulunmaktadır. Bu havayollarında da ağırlıklı full ekonomi olan uçuşlara rastlarsınız.

business-uçak-bileti-satın-al

Kimler Business Class Uçak Bileti Alabilir?

Şöyle bir saptama yapmak yanlış olur. First class'ta sadece Vip (Very important Person) ya da iş adamları uçar, aynı şekilde business class'ta sadece iş adamları ve zengin insanlar uçar.

Uçakların bu sınıflarında uçan yolcular, bilet ücretlerinin yüksek olması sebebiyle ekonomik açıdan yüksek fiyatları karşılayabilecek potansiyele sahip olduğu için, halk arasında böyle bir inanışa sahip olunmuştur. Fakat bu sınıf ücretlerini ödeyerek uçmak isteyen her yolcu bu sınıflardan bilet alarak uçuş yapabilir.

Vip ve Cip

Havacılıkta yolcu statüsü ayrıdır. VIP birebir açılımı çok önemli kişi olarak yapılır. Yolcunun bu statüyü alması için First class'ta uçması değil, devletin reca listesinde yer alması bu statüyü sağlar. Bu kişiler Cumhurbaşkanı, Başbakan, üst düzey devlet adamları, elçiler vb yani VIP salonu kullanabilme yetkisine sahip kişilerdir. Bir yolcunun CIP (Civil Important Person) statüsü alabilmesi için ise devlet açısından önem taşıyan iş adamları olması gerekmektedir. CIP statüde olan yolcuların çoğu kendi özel uçaklarıyla ya da özel uçak kiralayarak ta uçuş gerçekleştirebilmektedir. Özel uçakla seyahat eden yolcular; havalimanlarında, bu tarz uçuşlar için ayrılmış Genel Havacılık ismi verilen terminal ve salonlardan uçuşlarını gerçekleştirmektedirler. Uçuş işlemleri platinum hizmet şeklinde verilmektedir. Yani yolcu terminale vardığı andan itibaren yer görevlileri tarafından karşılanır, salonda uçuşunu beklerken işlemleri yine yer görevlileri tarafından yapılır. Ve uçaklarına kadar özel VIP araçlarla eşlik edilerek gerçekleştirilir.

Yurtdışı Business Class Uçak Bileti ve Fiyatları

Özellikle yurt dışı uçuşlarında birçok yolcu daha konforlu uçabilmek adına business class'ları tercih edebilmektedir. Bu sınıfların ücretleri ekonomi ücretlerinden daha yüksek olmakla birlikte, uçak içerisinde verilen ikramlar ve sunulan hizmet farklıdır. Koltukları çok fazla geniş, hatta bazı uçak tiplerinde yatar pozisyonda gidebilmeye bile olanak sağlayacak şekildedir. Ayrıca bu sınıfta uçan yolcular özel yük haklarına sahiptir. Bilet fiyatları ve hizmet içerikleri, havayolu bazında değişiklik göstermektedir. Bilet alacağınız esnada ekonomi sınıfında yer olmadığında, bu sınıflarda uçuş teklifi de her yolcuya yapılmaktadır. Business class'ta koltuk satın aldığınızda ayrıca havaalanlarında bekleme sürecinde CIP lounge (salonu) ismi verilen salonları kullanabilirsiniz.

plures-kişiye-özel-hizmetler

Özel Lounge Salonları

Günümüzde sahip olduğumuz kredi kartlarının bankaları da bu konforu sağlamak için havalimanlarında özel lounge (salonlar) hizmeti sunmaktadır. Hatta bu salonlar gayet uygun fiyatlarla, saatlerce kullanabileceğiniz ve uçuş sürenize kadar dinlenebileceğiniz, sınırsız yiyecek, içecek imkânı sunan alanlardır.

business-class-uçak-bileti-fiyatları
Ucuz Business Uçak Bileti Fırsatları – Upgrade ve Downgrade Nedir?

Ayrıca eğer şanslı gününüzde iseniz, çok yoğun uçuş zamanlarında, ekonomi bölümünde fazla bilet satışı gerçekleşmiş ve birkaç yolcunun business ta yer olduğu için, ücret farkı ödemeksizin business'ta uçabilme ihtimali bile olabilir. Bu duruma upgrade işlemi denir. Yani yolcunun bir üst sınıfa yükseltilmesi işlemi. Aynı şekilde havalimanına gittiniz ve daha konforlu uçmak istediniz, business class'ta yer var ise aradaki ücret farkını ödeyerek bir üst sınıfta uçabilirsiniz. Aynı durumun akside yaşanabilir. Business class'ta yer satın almış bir yolcu, fazla bilet satışı olması durumunda ekonomi'ye geçirilebilir. Bu işleme downgrade işlemi denir. Tek fark aradaki bilet farkı havayolu tarafından yolcuya geri ödenir.

Business class ve First class'larda havayolları çok çeşitli hizmet ayrıcalığı sunabilmektedir. Özellikle iç hat seferlerinde alkollü, alkolsüz ikramlar. Yurtdışı uçuşlarında sunulan farklı menü seçenekli sıcak yemek servisleri. Sadece bu class'larda görev alan ayrı bir hostes bulunmaktadır ve bu class'taki yolcular ile onlar ilgilenmektedir. Bu sınıflar ayrı bir perde ile ayrılır. Ve ikramlar sınırsızdır. Haliyle bu konforun ücreti de farklılık göstermektedir. Bur da sabit bir fiyat vermek yanlış olabilir. Çünkü ekonomi ücretleri çok düşük fiyatlarda açılabildiği gibi, rezervasyonun uçulacak güne yakın zamanda yapılmasında, daha yüksek fiyatlarda da olabilmektedir. Bunun kararını verirken business ile ekonomi bilet ücretlerini ayrı olarak sorup, bütçenize uygun olanını seçmeniz daha uygun olacaktır.

All Economy Uçak Bileti

Şunu unutmamak gerekir; havacılık çok hızlı gelişen bir sektördür. Havayolları yolcuların tercihlerine uygun olarak uçuşlar planlayabilmektedir. Uçacağınız noktaya, seçeceğiniz havayoluna ve istediğiniz her konfora uygun seçenekleri belirleyerek uçmak elinizde. Şayet konforlu hizmet almayı çok seviyorsanız fakat uçmak istediğiniz noktaya uçan havayolu all economy bir uçak ise o zaman da söz konusu havayolunun size sağlayacağı konforlardan maksimum düzeyde faydalanabilir ve uçuşunuzu konforlu hale getirebilirsiniz. Nasıl mı?

Rezervasyonunuzu yaptırırken en ön koltukta yer satın alarak, ek yük hakkı alarak ve ayrıca ekstra ikram servisi satın alarak. Böylece all economy uçuşta farklı bir konfor yaşatabilirsiniz kendinize. Bu tercih tamamen sizlere ait.

Farklı Yabancı Havayolları Uçak Bileti Satın Alma

Tatiliniz için veya iş seyahatleriniz için uçuş planlayacağınızda, tek seçenek yerine farklı yabancı havayollarını da araştırmanız çok farklı ve keyif alacağınız yolculuklar yaşamanızı sağlayabilir. Uçuş güvenliği açısından unutmamanız gereken şey; her havayolu veya yer hizmeti kuruluşu güvenli olmayan hiçbir uçuşun kalkmasına izin vermez. Uçuş güvenliği küçük iş jetinden, büyük gövdeli uçağına kadar birinci önemdedir. Bu sebeple ben hiç bu havayoluyla uçamadım o yüzden x havayolundan şaşmam demeyin! Büyük isimlere sahip havayollarında yaşayacağınız konfor ve tecrübe belki alışık olduğunuzdan çok daha keyifli gelebilir. Bu sebeple denemek ve görmek lazım. Müşteri memnuniyeti her kuruluş için önem taşır. Fakat kalite, pahalı bir lükstür. Bunu da unutmamak gerekir!

Dilediğiniz havayolu ile dilediğiniz sınıfta uçak bileti almak için Plures en doğru seçiminiz olacaktır. Dünya genelinde tüm havayolları ile güçlü iş birliktelikleri olan Plures, size en iyi hizmeti verebilmek için tam zamanlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Dilediğiniz zaman Plures ile iletişime geçebilir ve uçak bileti işlemlerinizi saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Herkese konforlu ve kaliteli seyahatler dileriz.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir